Co kot robi dla ciebie?

Co kot robi dla ciebie? – Jeżeli wydaje ci się, że koty to lenie, które tylko jedzą i śpią, to bardzo głęboko się mylisz. Oto, co koty robią specjalnie dla ciebie:

W tym dowcipnym artykule dowiesz się co kot robi dla ciebie:

 

 

 

Co kot robi dla ciebie

 

 

 

 

Co kot robi dla ciebie?

5 rzeczy, które kot robi specjalnie dla ciebie

Zdarza ci się myśleć, że twój kot to leń i bałaganiarz? Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz!

 

Tak się jakoś złożyło, że do naszych mruczków przylgnął stereotyp mruczących leniuszków. Wielu ludziom wydaje się, że kot to tylko śpi, je albo bawi się jakimś sznurkiem. Rzeczywistość jest jednak znacznie bardziej złożona – twój kot robi dla ciebie codziennie wiele istotnych rzeczy. Problem w tym, że nie zawsze potrafisz to zauważyć i zrozumieć. Czas to zmienić!

 

5 rzeczy, które twój kot robi dla ciebie

Możemy się założyć, że twój mruczek to w gruncie rzeczy bardzo zajęty zwierzak! Ma liczne obowiązki, z których większość jest związana bezpośrednio z tobą i waszym domem. Mówiąc wprost: mruczek poświęca sporo czasu, dbając o wasze wspólne interesy. Oczywiście robi to po kociemu – ty zaś powinieneś nauczyć się to doceniać!

 

1. Porządkuje przestrzeń

Pilnuje, by na półkach nie stało za dużo niepotrzebnych przedmiotów. Jeśli coś nie współgra z jego koncepcją – bach, kocia łapka zaraz usuwa to z kociego pola widzenia. Znowu nie chciało ci się chować butów do szafy? Nie zdziw się, gdy zajmie się nimi twój mruczek – pamiętaj tylko, że później mogą już nie wyglądać tak samo… Jeśli jednak tak się stanie, to będzie to tylko twoja wina – dobrze wiesz, że nigdy nie powinny tam stać.

 

2. Zajmuje się ochroną terenu

Wiedziałeś, że masz w domu mruczącego ochroniarza? A jednak! Twój pupil przeznacza sporo czasu na patrolowanie mieszkania i oznaczanie terenu, by odstraszyć potencjalnych intruzów. Co więcej, z poświęceniem znakuje meble, ściany, a także ciebie… To nie są żadne wygłupy – to poważna sprawa! Do tego dochodzi monitoring osiedlowy – mruczek musi wiedzieć, co dzieje się za oknem. Podczas gdy ty oskarżasz go o lenistwo, twój kot robi to wszystko także dla ciebie!

 

3. Dekoruje wnętrze mieszkania

Mruczek bacznie obserwuje wszystkie modyfikacje, których dokonujesz w waszym mieszkaniu. Sam również chętnie się angażuje – np. poprawia ułożenie zasłon i firanek czy testuje jakość nowego zestawu wypoczynkowego. Stara się, by wszystko wyglądało jak należy i w razie potrzeby interweniuje. Donośny łoskot uświadomi ci, że pilot od telewizora nie powinien leżeć na kanapie. To samo dotyczy kwiatków, które tak bezmyślnie postawiłeś na parapecie – kto ci powiedział, że to dobrze wygląda? Na szczęście twój kot ma więcej dobrego smaku.

 

4. Nagrzewa ci kanapę i fotele

Oskarżasz mruczka, że znów celowo zajął twoje ulubione miejsce? Uspokój się – kot robi to dla ciebie! Zależy mu na twoim komforcie, więc stara się ogrzać mebel swoim własnym ciałem zanim na nim usiądziesz. A że ze zmęczenia czasem zdarzy mu się usnąć – o to doprawdy nie możesz mieć do niego pretensji.

 

5. Pomaga ci w organizacji czasu

Nikt tak dobrze nie zna się na zarządzaniu czasem, jak twój kot! Jego wewnętrzny zegar pozwala mu doskonale orientować się w porządku dnia. Ponieważ zależy mu na tobie, pozwala ci skorzystać ze swoim umiejętności w tym zakresie. Przypomina ci, kiedy jest czas napełnić miseczkę i pilnuje, byś nie zapomniał pobawić się z nim wieczorem. Ponadto motywuje cię, byś prosto po pracy wracał do domu i nie tracił czasu na głupoty. Halo, przecież on na ciebie czeka!

 

Mamy nadzieję, że powyższy tekst otworzy ci oczy na ogrom zajęć i – przede wszystkim – dobroć twojego pupila. Mruczek naprawdę angażuje się w wasze życie i stara się, by było jak najlepsze – oczywiście z kociego punktu widzenia. Czy teraz nareszcie zaczniesz doceniać jego starania? Mamy szczerą nadzieję, że tak. A co twój kot robi specjalnie dla ciebie? Daj znać w komentarzach, co jeszcze umieściłbyś na naszej liście!

 

 Autor: Agata Kufel

 

https://www.koty.pl/5-rzeczy-ktore-


#kot #koty