Cholesterol jest dobry, czy zły?

Cholesterol jest dobry, czy zły? – czy ten organiczny związek naprawdę jest szkodliwy i czy powinniśmy walczyć ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu we krwi?

Cholesterol jest dobry, czy zły

Cholesterol, czyli choroba, która nigdy nie istniała

Cholesterol zazwyczaj kojarzy nam się z chorobami układu krążenia, ale może już na wstępie powiedzmy sobie, że jest to skojarzenie bardzo nieprawidłowe.

Cholesterol tak naprawdę jest jednym z podstawowych produktów budujących nasze ciało oraz w miarę potrzeby uczestniczy w jego naprawie. 

Nie ma czegoś takiego jak „zły” czy „dobry” cholesterol.

Obie frakcje cholesterolu są niezbędne dla naszego organizmu i obojętnie jaki by on nie był, to cholesterol nie jest naszym wrogiem. Tak naprawdę to cholesterol jest naszym najlepszym przyjacielem i nigdy nie powinniśmy starać się go w nienaturalny sposób obniżać.

Powiem bardziej dobitnie – wysoki poziom cholesterolu świadczy o pewnych niedomaganiach organizmu, o których dziś napiszę, ale jego redukcję za pomocą leków można nazwać usuwaniem podstawowej substancji, za pomocą której organizm próbował się zregenerować.

W tym ujęciu obniżanie poziomu cholesterolu wydaje się co najmniej nielogiczne, a wręcz działaniem na szkodę naszego ciała. Medycyna konwencjonalna straszy nas, że cholesterol zatyka nasze tętnice i w ten sposób przyczynia się choćby do zawałów serca. Ale jeśli faktycznie tak by było, to myśląc logicznie ten sam cholesterol powinien także blokować żyły naszego ciała, a tak się nie dzieje (cholesterol przecież badamy pobierając krew z żył).

Poza tym jeśli cholesterol miałby być faktycznie odpowiedzialny za miażdżycę, to warto zadać sobie pytanie dlaczego jego obniżenie za pomocą diety ubogiej w cholesterol oraz stosownie leków redukujących jego poziom, nie spowodowało zmniejszenia liczby zawałów czy innych chorób układu krążenia, a wręcz przeciwnie ciągle widzimy wzrost tych zaburzeń?

Idąc dalej jeśli cholesterol miałby być odpowiedzialny za powstawanie miażdżycy, to prawdopodobnie w blaszce miażdżycowej powinno być go zdecydowanie więcej, niż tylko kilka procent.

Chyba coś tu nie tak…

Marian Rompca

źródło: zdrowietoenergia.pl 

cały artykuł:
https://kempinsky.pl/martabrzoza.pl/cholesterol/cholesterol-czyli-choroba-ktora-nigdy-nie-istniala/?fbclid=IwAR1Lgxnepg51DB9R-bNWRwGgY8bP1voSDpX2lF28DBk6mItYDLoGYxjjiKQ


#cholesterol