Chcę wyciąć ci na plecach napis

Chcę wyciąć ci na plecach napis – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, “Trener Duszy”, o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.

Zbliżał się w jej kierunku, machając srebrzystymi ostrzami jak skrzydłami wiatraka i powtarzał: „Odwróć się, bo chcę wyciąć ci na plecach napis.”

 

 

 

Chcę wyciąć ci na plecach napis

 

 

 

 

Chcę wyciąć ci na plecach napis

„Położę się jeszcze na tej kanapie i poczekam do rana, a potem po prostu pójdę do pracy. Jak co dzień. Znowu wszystko będzie jak dotąd. Wrócę do mojego domu. Do Zamyślonego. Do Mrówki. Do siebie.

 

Usiadła na kanapie, która w rozrzedzającym się mroku pokoju wabiła mocno kontrastowymi paskami czerni i bieli. Mimo grubego ręcznika, którym była owinięta, poczuła chłód nadchodzącego szybko poranka. Przykryła się kocem, przyniesionym wczoraj przez Pawła i oparła głowę o poduszkę. Szeroko otwartymi oczami popatrzyła przed siebie.

 

Na tle jaśniejącego okna zobaczyła Krzysztofa, który niósł dla niej filiżankę z gorącą herbatą. Po chwili naczynie wypadło mu z ręki, bo zamiast dłoni miał wielkie nożyce. Zbliżał się w jej kierunku, machając srebrzystymi ostrzami jak skrzydłami wiatraka i powtarzał: „Odwróć się, bo chcę wyciąć ci na plecach napis.”

 

Przerażona tym widokiem zaczęła wbijać się coraz głębiej we wnętrze kanapy, a Krzysztof był coraz bliżej i bliżej. Wreszcie spocona ze strachu krzyknęła:

 

„Nie, nie, nie chcę…!”- i nakryła głowę kocem.

 

Drżąc, czekała kiedy szalone nożyce sięgną jej ciała, żeby pociąć je na kawałki.

 

C.D.N.

 

 

 

 

Link do strony FB, Ani:
Anna Rychter

 

strona, gdzie można kupić całą książkę Ani:

https://zaczytani.pl/ksiazka/trener_duszy,druk

 

 

 

 

Skaryfikacja

Skaryfikacja (łac. scarificare – drapać; ang. scar – blizna) – odmiana sztuki zdobienia ciała poprzez nacinanie, zadrapywanie lub wypalanie skóry tak, że w danym miejscu tworzy się jasna tkanka bliznowata. Przez umiejętne uszkadzanie skóry otrzymuje się wzory i desenie.

 

Skaryfikacja od najdawniejszych czasów znana była wśród wielu plemion i ludów pierwotnych. Antropolodzy nie są zgodni co do pochodzenia i znaczenia tej praktyki. Uważa się, że miała charakter estetyczny, społeczny lub obrzędowy, np. związany z kultem zmarłych. Biblia zabraniała skaryfikacji (Ks. Kapłańska 19,28; Powtórzonego Prawa 14,1), dlatego praktyka ta była nieobecna w judaizmie i chrześcijaństwie, a także w islamie.

 

Obecnie stała się popularna również w kulturze zachodniej, obok artystycznego tatuażu i piercingu. Skaryfikacje wykonuje się między innymi poprzez wypalanie, odmrażanie, a także wycinanie i usuwanie skóry.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Skaryfikacja_(modyfikacja_cia%C5%82a)


#Skaryfikacja