Cezary Morawski niewinny

Cezary Morawski niewinny – właśnie się dowiedziałem, że prokuratura oddaliła zarzuty w protokole NIK dotyczące Cezarego Morawskiego.

I co z tego, jeśli na podstawie tych właśnie “zarzutów” Cezary Morawski został odwołany ze stanowiska?

Cezary Morawski niewinny

Cezary Morawski niewinny

Przypomnę tylko, że na podstawie tych właśnie “zarzutów” Cezary Morawski w zeszłym roku został odwołany ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Wszystko to świadczy o tym, że to była typowa sytuacja, kiedy jeżeli się chce uderzyć psa, to kij zawsze się znajdzie.

Środowisko związane z Fałszywym Chrystusikiem i spółdzielnią teatralną wrzało z oburzenia i w świat poszła, jak dzisiaj widać, nieprawdziwa informacja, że Cezary Morawski ma zarzuty prokuratorskie.

Wielu było wtedy takich, którzy już go skazali, jak się okazuje na podstawie nieprawdziwych informacji i nazywali go przestępcą i złodziejem. Ale, jak znam życie, niewielu będzie teraz takich, którzy to odszczekają.

Ja od razu twierdziłem, że cała ta sprawa z NIKiem nosi znamiona typowe dla zasady “jak nie kijem go to pałką” i niestety to się sprawdziło.

Tak działa tak zwany “układ wrocławski”, który moim zdaniem jest typowym przykładem najgorszego rodzaju kolesiostwa i tak naprawdę korupcji.

Ale co z tego, że dzisiaj okazało się to nieprawdą, jeśli Cezary Morawski już dawno został skazany przez większość branży teatralnej.

Marna to pociecha dla niego, a przede wszystkim dla praworządności w tym kraju.

Amen.

Korupcja

Korupcja (łac. corruptio – zepsucie) – nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści. Korupcja może w praktyce powstawać niezależnie od formy rządów. Poziom korupcji może być bardzo różny, od drobnych przypadków wykorzystania wpływu lub faworyzowania w celu wyświadczenia lub oddania przysługi, do kleptokracji (rządów złodziei), gdzie porzucone zostają nawet zewnętrzne pozory uczciwości.

Z korupcją można się spotkać zarówno w biurach polityków, jak i urzędników, w sektorze państwowym, jak i prywatnym. Często związana jest ona z handlem narkotykami, prostytucją, zarabianiem nielegalnych pieniędzy, ale się do nich nie ogranicza. Żeby zrozumieć problem i znaleźć skuteczne środki zaradcze konieczne jest w trakcie analizy rozdzielenie przestępczości i korupcji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Korupcja


#CezaryMorawski