Cenzura społecznościowych gigantów
Cenzura społecznościowych gigantów – Coraz więcej państw chce walczyć z bezprawnymi poczynaniami społecznościowych gigantów.
Nie wiem, jak was, ale mnie coraz bardziej wkurza cenzura społecznościowych gigantów.
Gdyby nie to, że nie ma jeszcze w Polsce alternatywy o równie szerokim zasięgu, już dawno odszedłbym całkowicie z Facebooka, albowiem ta korpocenzura, którą uprawia jest moim zdaniem coraz bardziej obrzydliwa i niestety całkowicie bezkarna. A graniczy ona wręcz z indoktrynacją i praniem mózgów.
Tymczasem założyłem konta na kilku innych platformach społecznościowych takich, jak Polfejs, MeWe i Albicla.
Wszystkie mają niestety swoje wady, a najsłabsza jest Albicla, ale mam nadzieję, że z czasem poradzą sobie z chorobami wieku dziecięcego i przede wszystkim, że coraz więcej osób postąpi tak jak ja, bo to jedyny bat na korpocenzurę Facebooka, który mam nadzieję wkrótce zostanie jedynie pustą wydmuszką.
Cenzura społecznościowych gigantów
Meksyk chce walczyć z cenzurą społecznościowych gigantów
Meksykańskie władze zaproponowały projekt ustawy, która ma regulować nadużywanie cenzury przez media społecznościowe. Za ograniczanie prawa do wolności słowa platformom może grozić nawet do 4,4 mln dolarów.
Prawo, jak podała agencja AP, działałoby jedynie wobec platform, które mają powyżej miliona użytkowników w kraju, czyli Facebooka, Twittera, TikToka czy YouTube’a.
Według projektu ustawy, każda osoba, której konto zostało zablokowane lub skasowane mogłaby odwoływać się od tej decyzji. Apelacje byłyby rozpatrywane w pierwszej instancji wewnętrznie, przez administratorów platform, którzy mieliby 24 godz. na utrzymanie bądź oddalenie zawieszenia. Następnie użytkownicy mogliby zgłaszać się do instancji regulujących usługi telekomunikacyjne, a ostatecznie zwracać się do meksykańskich sądów o kasację blokad na kontach.
(…)
W odpowiedzi na cenzurę społecznościowych gigantów, w Polsce powstał portal Albicla.com, założony przez media Strefy Wolnego Słowa. Serwis Albicla, w którym konto może założyć każdy internauta ceniący sobie wolność słowa, wystartował w drugiej połowie stycznia. To forum dyskusyjne, pozbawione cenzury praktykowanej przez światowych gigantów społecznościowych. Już na samym początku istnienia serwis Albicla.com wzbudził ogromne zainteresowanie internautów. Na Albicli jest już kilkadziesiąt tysięcy aktywnych użytkowników.
Źródło: niezalezna.pl
https://dobrewiadomosci.net.pl/47760-meksyk-chce-walczyc-z-