Burak w teatrze

Burak w teatrze to najnowszy wkład Jarosława Górala i Radio Garderoba w dyskusję na temat współczesnego teatru, w którym niestety buraków jest coraz więcej….

 

radio burakOstatnie nagranie Jarka pasuje jak ulał do jednej z niedawnych premier wiadomego teatru, po której zniesmaczona publiczność po wyjściu pytała się ponoć siebie wzajemnie: “co oni tam gadali?”

 

Zresztą, żeby było jeszcze śmieszniej dyrektor owego teatru w branży teatralnej ma to samo mało chlubne przezwisko, czyli burak.

 

Więc niestety wygląda na to, że burak na buraku w polskim świecie teatralnym.

 

I co mają zrobić biedni aktorzy, którzy muszą obcować z tymi warzywami pastewnymi, zamiast z prawdziwą sztuką i czy publiczność wytrzyma to ciągle karmienie jej łajnem zgrabnie opakowanym w złotko, przez niemałe pieniądze teatralne wydawane na zakupienie z publicznej kasy entuzjastycznych recenzji ?

 

Przecież większość widzów to jednak nie są wegetarianie i burak, jako jedyna dieta jej fundowana zakończy się dla niej bolesnym skrętem kiszek.

 

Amen

 

 

 

Radio Garderoba przedstawia:
Burak w teatrze

 

 

 

 

 

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

 

Jarosław Góral:
Radio Garderoba Jarosław Góral

 

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts

 

 

 

 

Synonim burak

Synonimy do słowa burak:

arogant, bałwan, bamber, baran, barbarzyńca, bauer, bęcwał, buc, burek, cap, cep, cham, chamidło, chamisko,chamuś, chłop, chłopek, chłopina, chłopowina, ciemniak, ciołek, cymbał, czub, ćwierćinteligent, ćwok, debil,dureń, fellach, gamoń, gbur, gburzysko, głąb, głupol, gospodarz, grubianin, hucpiarz, hurak, idiota, ignorant,imbecyl, impertynent, jaskiniowiec, kiep, kmieć, kmiot, kmiotek, kołek, kołtun, kretyn, kułak, małorolny, matoł,młot, muł, mużyk, niedouk, nieuk, obskurant, ordynus, osioł, pacan, palant, patafian, plebejusz, półinteligentprostaczek, prostak, prowincjusz, prymityw, pyskacz, rataj, rolnik, szajbus, tępak, tępota, tłuk, tłumok, trep,troglodyta, tuman, wał, warchoł, wieśniak, włościanin, wsioch, wsiok, wsiowy, wskioch, wskiok, wstecznik,zacofaniec, żłób,

 

https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/burak

 

 

 

 

Burak zwyczajny

 Burak zwyczajny (Beta vulgaris L.) – gatunek w różnych systemach klasyfikacyjnych zaliczany do rodziny komosowatych lubszarłatowatych. Wszystkie znane odmiany buraka pochodzą od buraka dzikiego, który rośnie do dzisiaj na Bliskim Wschodzie, między wybrzeżami Morza Śródziemnego i Czarnego, w okolicach Morza Kaspijskiego i w Indiach. W Polsce pospolita roślina uprawna.

 

 

 

 

 

burak

burak

1. roślina dwuletnia, jadalna
2. korzeń tej rośliny
3. jarzyna z tej rośliny
4. potocznie o kimś bez taktu i kultury

 

https://sjp.pl/Burak


#teatr