Bunt aktorów teatru

“Bunt aktorów teatru” to najnowsza bezkompromisowa krytyka Jarosława Górala i Radio Garderoba, patologicznych zjawisk, jakie mają miejsce w teatrze polskim.

Bunt aktorów teatruNiestety takich Fabrycjuszów, którzy fundują swojemu zespołowi bliskie spotkania z “wybitnymi” twórcami, w polskim teatrze jest wielu – choćby znany nam wszystkim Poncyljusz Trombka, ale skutek jest zawsze taki sam – bunt aktorów, strajk, albo składanie ról.

Zwał, jak zwał, ale przedziwne jest to, że takie wotum braku zaufania wobec polityki repertuarowej teatru, nie jest dostrzegane przez jego organ założycielski i że pozwala on na takie patologiczne praktyki masowego zatrudniania do ról aktorów gościnnych na miejsca tych, którzy odmówili ich grania, czyli de facto akceptowania łamistrajków i zamiast zdyscyplinować albo zespół, albo dyrektora, chowają głowę w piasek i udają, że pada.

A przecież po coś utrzymują swój teatr repertuarowy ze stałym zespołem i chyba nie po to, żeby grali w nim sami aktorzy z poza niego, bo to przecież tak, jakby zatrudniać w szpitalu całą załogę specjalistów, po to tylko, żeby siedzieli i pili kawę, a leczyli i operowali za nich lekarze z łapanki na ulicy.

Świadczy to chyba o tym, że tak naprawdę organy założycielskie mają swoje teatry w głębokim poważaniu i jedyne, na czym im zależy to nie wysoka jakość kultury, ale raczej święty spokój.

Potwierdza to, że przypadek pewnego prezydenta miasta, który mi wprost powiedział, że nie interesuje go kultura, a  jedynie to, żeby aktorzy nie przychodzili do niego na skargę, nie jest niestety odosobniony i że jakość teatru polskiego jest proporcjonalnie odwrotnie uzależniona od dobrego snu, jego włodarzy, czyli im lepszy ich sen, tym gorszy teatr.

Amen

Radio Garderoba przedstawia:
Bunt aktorów teatru

 

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

 

Jarosław Góral:

Radio Garderoba Jarosław Góral Porażka dyrektora

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts

Synonimy słowa bunt

dezaprobata, kontestacja, nonkonformizm, opozycja, opór, protest, rebelia, rewolta, sprzeciw, weto,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/bunt#g17944-przełamać-czyjś-opór


#teatr