Budowanie wspólnoty wśród publiczności

Budowanie wspólnoty wśród publiczności – Widzowie Teatru w Telewizji piszą o tym, jak ważną inicjatywą jest właśnie Teatr w Telewizji.

Kiedy ponad rok temu Bogdan Wasztyl, dyrektor TVP3 Kraków, złożył mi propozycję artystycznego prowadzenia Teatru w Telewizji, to obok kulturotwórczej roli telewizji, poczucia jej misyjności i pokazywania najlepszych sztuk teatralnych w Polsce, właśnie budowanie wspólnoty wśród publiczności teatralnej, która ma poczucie, że jest częścią czegoś większego, co po prostu jest ważne, było dla mnie najważniejsze.

Cieszę się, że jest to obok znakomitych przedstawień, jakie prezentuje Teatr w Telewizji, dostrzegane przez tę właśnie publiczność.

Mam dosyć teatru, który widza ma za nic i uważa go za głupiego, niedokształconego, kogoś kogo koniecznie trzeba przerobić na swoją modłę, nazywając to nikczemnie “dokształcaniem widza”, czyli całej procedury, której używa “spółdzielnia teatralna”, (czytaj teatralna mafia), żeby utrzymać się przy żłobie.

W naszym teatrze to właśnie widz jest najważniejszy.

I tak pozostanie na wieki wieków Amen!

 

Budowanie wspólnoty wśród publiczności

 

Budowanie wspólnoty wśród publiczności

Moinka Deker – Kot napisała:

“Świetny, mądry, ważny spektakl. Brawurowo, doskonale zagrany przez Pana Jacka Kawalca. Sztuka Jana Jakuba Należytego – brawa również dla Autora. Zostaje w pamięci, tłucze się pod czaszką, zmienia, dopełnia ogląd rzeczywistości wokół nas, blisko. Także w nas. Może komuś zapali czerwone światło zanim wjedzie się na skrzyżowanie mocno kolizyjne.

Brawo! Dla Artysty przede wszystkim, ale również podziękowania dla TVP Kraków. Potrzebna, mądra, dobra inicjatywa – spektakle, naprawdę dobre spektakle w przystępnej cenie, budowanie wspólnoty wśród publiczności.

Dziękujemy.”

Monika Deker – Kot

https://www.facebook.com/monika.rosiek.792?fref=ufi&rc=p


#teatrwtelewizji