Błędy zrodzone z buty

Błędy zrodzone z buty to znakomity wpis Grzegorza Pawlaka na temat otaczającej nas rzeczywistości, którą cechuje brak pokory wobec wymogów talentu, wiedzy i dumy z tego, jakich mamy wspaniałych projektantów, twórców, pisarzy, malarzy, filmowców, prawników, lekarzy etc.

 

Błędy zrodzone z butyBłędy zrodzone z buty – Szalenie podoba mi się ten artykuł Grzegorza, ponieważ jest taki “apolityczny”.

 

Nie czuje on przymusu, żeby ryczeć wraz z innymi, niezależnie od koloru i poglądów, nie ponosi go “moda” na jojczenie o Trybunale Konstytucyjnym niezależnie od tego, czy jest za, czy przeciw, nie liczy on kompulsywnie demonstrantów według tej, czy innej metody, tylko sięga głębiej i stawia prawdziwie ważne pytania, na których odpowiedź jest tak naprawdę przyczyną zła, które nas otacza.

 

Brawo Grzesiu!!!

 

 

 

 

 

Błędy zrodzone z buty

Kolejna nasza „wojna polityczna”.

 

Błędy zrodzone z buty, egoizmu, braku godności wobec świata, zagarniania dla siebie dóbr naszej “młodej demokracji”, lekceważenie obywateli o innych poglądach, braku troski o najbiedniejszych, itd. itp, spowodowały obecne „Status Quo”.

 

Brak woli kompromisu, zemsta, nienawiść, podział społeczeństwa, brak tolerancji, spowodowany wiedzą, że „jeśli my odpuścimy” to „nas zjedzą”.

 

„Upolitycznienie” każdej niemal dziedziny życia, łącznie z kulturą.

 

Czy te wszystkie „dobre”, czy „złe” zmiany doprowadzą do tego, że staniemy się szczęśliwszym, bardziej świadomym społeczeństwem? Promującym talent, wiedzę, tolerancję, wrażliwość na drugiego człowieka, w sytuacjach wymagających szczególnej troski, biorącym pod uwagę indywidualny (tego człowieka) „przypadek”?

 

Nie zmienimy faktu, że istnieją siły, których istnienia nie potrafimy udowodnić, a które mają wpływ na nasze życie. Te „siły” istnieją i istnieć będą. Taki świat. Ale, również, tych sił zadaniem, powinno być, tak myślę, dążenie do równowagi. Do „nie dawania” powodów do społecznego buntu. Do nie lekceważenia „vox populi”.

 

Mieć pracę, z której jest się zadowolonym, respektowanie „norm społecznych” (np. jak w Szwecji – alkohol wysokoprocentowy sprzedawany do 18.00 w piątek), a jednocześnie pokora wobec wymogów talentu, wiedzy i dumy z tego, jakich mamy wspaniałych projektantów, twórców, pisarzy, malarzy, filmowców, prawników, lekarzy?!

 

KIEDY BĘDZIEMY TAKIM PAŃSTWEM?! KIEDY?!

 

Grzegorz Pawlak
https://www.facebook.com/grzegorz.pawlak.526/posts/1157705190948148


#Polska