Błędny Rycerz, czyli facet z torebką

Błędny Rycerz, czyli facet z damską torebką to jedenasty już odcinek znakomitej książki Anny Rychter pod tytułem „Żyjąca w Polsce i inne stany nieważkości” o otaczającej nas rzeczywistości…

 

 

Błędny Rycerz i Wybranka Jego Serca

 

błędny rycerzSiła, męstwo i opiekuńczość tego rycerza dają o sobie znać zawsze w chwilach największego zagrożenia lub ekstremalnego relaksu.

Błędnego Rycerza możecie spotkać :

  1. u fryzjera damskiego,
  2. u ginekologa (damskiego),
  3. na spacerze w parku.

Wszędzie tam towarzyszy on wiernie Wybrance Swojego Serca, dzierżąc dumnie w swej dłoni jej osobistą damską torebkę. To taki polski „Bag-guard.” (Strażnik Torebki).

Silne męskie ramię bronić będzie zawsze torebki Wybranki Jego Serca jak cnoty tejże, jak twierdzy niezdobytej, jak fortecy obwarowanej.

I nie ma znaczenia, czy torebka zrobiona jest z drogiej skóry, czy z ekologicznego skaju, nabijanego ćwiekami, czy z tkaniny obszytej koralikami, czy też jest to pleciony letni koszyczek w kolorowe kwiaty.

On – Błędny Rycerz mocno trzyma torebkę w swej dłoni, w drugiej pieszcząc delikatną rączkę Wybranki Swego Serca.

Szerokie bary, mięsisty biceps, wysoka inteligencja i płomienne uczucie gwarantują, ze żadna zdobycz nie wyśliźnie się z jego rąk.

A teraz kilka słów o tym gdzie i dlaczego można spotkać Błędnego Rycerza:

 

1. u fryzjera damskiego,

ponieważ pilnuje aby Wybranka Jego Serca była właściwie obsłużona, ufryzowana i nie wyłysiała od farby do włosów lub od płynu do trwałej ondulacji.

Zapatrzony w leżącą na małym stoliczku prasę kobiecą wcale jej nie czyta (a mógłby chociaż kulinaria), a tylko przelatuje wzrokiem nagłówki jak wytrawny ochroniarz. Mając bowiem podzielną uwagę i torebkę Wybranki Swego Serca na kolanach, gotowy jest w każdej chwili jak Żbik (kapitan) rzucić się na ratunek kruchej istocie zniewolonej folią, wałkami, bądź baniastą suszarką do włosów.

Bo chociaż fryzjerstwo damskie w większości jest sfeminizowane, może przecież trafić się jakiś namolny balwierz-facet, który dotykając lubieżnie grzebieniem włosów, zniewoli i uwiedzie Wybrankę Jego Serca.

W końcu ktoś musi zachować czujność, gdy ona ma zakręconą głowę.

 

2. u ginekologa (damskiego)

Pomijając sytuacje, gdy facet jest tam niezbędnie potrzebny, bo problem zdrowotny dotyczy ich dwojga i ginekolog musi przyjąć w gabinecie również pacjentkę płci męskiej, wszystkie inne przypadki trzymania przez Błędnego Rycerza damskiej torebki na kolanach w poczekalni u ginekologa, podyktowane są jedynie skrajną ostrożnością, graniczącą z alarmem antyterrorystycznym.

Ginekolog to w większości zawód zmaskulinizowany, więc cholera wie, co taki lekarz może zrobić sam na sam z Wybranką Czyjegoś Serca.

Błędny Rycerz z damską torebką na kolanach, w poczekalni u ginekologa jest naprężony jak ryś gotowy do skoku. W każdej chwili, z torebką w ręku może skoczyć na ratunek gdyby okazało się, że „samolot” wzbił się za wysoko albo ginekolog posunął się za daleko.

Bardziej zrównoważony Błędny Rycerz może jednak czerpać korzyści z siedzenia w takiej poczekalni i zapoznać się z broszurami i ulotkami dotyczącymi nowoczesnych metod antykoncepcji, profilaktyki chorób kobiecych czy innych problemów zdrowotnych kobiet, które mogą dotyczyć również Wybranki Jego Serca. Mógłby też wykorzystać fakt, że trzyma damską torebkę i wpakować do niej trochę tych materiałów dla obopólnej korzyści.

Wreszcie-uff! Koniec wizyty!

Wybranka Jego Serca cała i zdrowa opuszcza ten cholerny gabinet. Jeśli jest w ciąży, to przez najbliższy czas będzie częściej musiała się tu pojawiać. Bo potem jak już urodzi, to nie będzie miała czasu na żadne badania i pojawi się po kilku latach z obłędem w oku, przygnana przez jakiś problem zdrowotny.

Nie wiadomo jednak czy wtedy będzie jej towarzyszył Błędny Rycerz. Może torebkę ( i nie tylko) będzie musiała trzymać sama.

 

3. na spacerze w parku

Wieczorową porą  Błędny Rycerz w pełni zrelaksowany, przechadza się alejkami z Wybranką Swojego Serca. Zręcznie lawirując pomiędzy parkowymi ławeczkami, macha sobie torebeczką Swojej Wybranki. Obydwoje wystrojeni przyszli odpocząć po ciężkim dniu. Ale w parku też może czaić się niebezpieczeństwo – jakiś złodziej podjedzie rowerem i wyrwie Wybrance Serca torebkę z jej słabej rączki.

Nie! Błędny Rycerz nie dopuści do tego! Nic nie uśpi jego czujności!

Sam trzyma torebkę i machając nią swobodnie, opowiada Wybrance Swego Serca  jakim jest macho, jak potrafi przyłożyć każdemu, bo jest postrachem swojej dzielnicy i każdej dyskoteki.

Dumny z siebie głośno okrasza swoją opowieść pikantnymi szczegółami w brukowym języku.

A ona zachwycona potęgą i mocą partnera, co pewien czas prosi go aby podał jej z torebki:

  1. chusteczkę higieniczną,
  2. szminkę,
  3. komórkę,

co Błędny Rycerz czyni ochoczo, przerywając na ten moment swój rycerski epos.

Nareszcie jakiś parytet! Macho z damską torebką.

Cóż za budujący obrazek! Całkowite równouprawnienie!

Ciekawe czy równie chętnie Błędny Rycerz poniesie Wybrance Swego Serca siaty z zakupami lub wtarga wózek dziecięcy po schodach?

Szkoda, że nikt nie wyprodukował męskich torebek. Może wtedy niektóre kobiety nosiłyby je tak samo chętnie jak krawat?

E… wystarczą codzienne siaty z zakupami.

 

Błędny rycerz

Określenie to zostało spopularyzowane przez Miguela Cervantesa w powieści Don Kichot. Główny bohater, Don Kichot, postanowił zostać błędnym rycerzem.Błędny rycerz[a]związek frazeologiczny oznaczający średniowiecznego rycerza wędrującego w poszukiwaniu niezwykłych przygód, najczęściej broniącego pokrzywdzonych na cześć wybranki swego serca.

Odpowiednikiem błędnego rycerza w literaturze wschodniosłowiańskiej jest postać Bogatyra.
https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99dny_rycerz

_______________________________________________________________________________
#Polska