Bezsensu świat zamiera

Bezsensu świat zamiera – Kiedy odchodzi ktoś bliski, zatrzymuje się świat. Czy należymy do ludzi, którzy potrafią przekierunkować swoje życie na sprawy, które czynią świat wokół nas odrobinę lepszym?

 

Bezsensu świat zamiera

 

 

 

 

Bezsensu świat zamiera

Kiedy odchodzi ktoś bliski, zatrzymuje się świat.

 

Wszystko zamiera w swojej bezkresnej bezsensowności.

 

Szyldy reklam, dotyk banknotów, twarze ludzi pędzących skądś, albo dokądś w pośpiechu. Wszystko to pozbawione jest sensu tak samo, jak samo życie, które wypełniamy takimi i podobnymi substytutami, żeby z powodu tej bezsensowności nie oszaleć.

 

A my w takich chwilach boleśnie tego bezsensu doświadczamy, albowiem niezależnie jak wielka nie byłaby nasza miłość, nie jesteśmy nią w stanie nikogo uchronić przed cierpieniem i śmiercią.

 

W takich chwilach wycofujemy się z życia boleśnie doświadczając bezkres jego bezsensu.

 

A kiedy przypadkowo błądząc bezmyślnie po kanałach telewizyjnych, żeby choć przez chwilę o tym bezsensie zapomnieć, trafiamy przez przypadek na sceny cierpienia, albo śmierci, natychmiast pozbawia to nas tchu i wbija ostry nóż w ranę, która nie chce się zabliźnić.

 

Potem, powoli i pojedynczo zaczynają powracać jakiekolwiek bodźce oprócz potrzeby jedzenia, wypróżniania się i spania i człowiek krok po kroku, chcąc nie chcąc zaczyna wracać do życia. Zaczyna się na nowo martwić sprawami bez znaczenia, cieszyć takowymi i najgorsze cierpienie mija. Świat znowu powoli rusza i nabiera rozpędu. Zaczynamy na nowo żyć, szczelnie otulając swoją żałobę rzeczami pozbawionymi sensu, bo tylko takie są dane.

 

A jeśli należymy do ludzi mądrych i nie mam tu na myśli wykształcenia, potrafimy przekierunkować nasze życiowe priorytety na sprawy, które być może wielkiego sensu nie mają, ale w ostatecznym rozrachunku czynią świat wokół nas odrobinę lepszym. Skupiają się bardziej na dawaniu, niż braniu, otaczają miłością i przyjaźnią ludzi, którzy wokół nas pozostali i patrzą bardziej w głąb, niż na zewnątrz.

 

Nie! To wcale nie uczyni nas nieśmiertelnymi i wcale nie pozbawi naszego bytowania na tym łez padole podstawowego bezsensu istnienia, ale może uczyni ten bezsens odrobinę bardziej znośny do uniesienia.

 

Amen

 

 

 

 

śmierć

dopuszczalne w grach

 

śmierć

zakończenie funkcji życiowych organizmu

 

https://sjp.pl/%C5%9Bmier%C4%87


#życie