Bardzo pikantna historia

Bardzo pikantna historia – to znakomita anegdota o Jerzym Wasowskim, który udał się do urzędu po wyprawkę dla nowonarodzonego syna.

Bardzo pikantna historia o tym, jak Jerzy Wasowski począł swojego syna:

Bardzo pikantna historia

Bardzo pikantna historia

Kiedy JERZEMU WASOWSKIEMU urodził się syn Grzegorz (1949 rok), szczęśliwy ojciec udał się do urzędu po zaświadczenie, na podstawie którego miał dostać wyprawkę dla dziecka.

Wraz z żoną Marią mieszkali razem, choć ona nadal była zameldowana pod swoim panieńskim adresem.

W urzędzie urzędniczka długo studiowała skromne dossier dokumentów uprawniających młodego ojca do odebrania wyprawki. Nagle zmarszczyła się i zapytała surowo:

– I jak to tak, obywatelu Wasowski? Wy jesteście zameldowani na Saskiej Kępie, a wasza żona w Śródmieściu? Jak mieszkacie osobno, to niby skąd to dziecko?

Jerzy pochylił się nad urzędniczką. Z jego ust wionął ku jej uchu intymny szept:

– Jak się bliżej poznamy, pani referent, to pani opowiem, bo to bardzo pikantna historia.

Jerzy Ryszard Wasowski 

Jerzy Ryszard Wasowski (ur. 31 maja1913 w Warszawie, zm. 29 września1984 tamże) – polski dziennikarz radiowy, kompozytor i reżyser, z zawodu inżynier akustyk.

Życiorys

Młodość

Ukończył studia na Wydziale Elektromechaniki Politechniki Warszawskiej.

Związany z Polskim Radiem od czasów przedwojennych jako inżynier. Pracował w działach: amplifikatorni, nagrań i transmisji. W 1938 roku zetknął się w radiu z Jeremim Przyborą, który pracował tu jako spiker.

Duet z Jeremim Przyborą

W 1949 roku wraz z Jeremim Przyborą stworzył radiowy teatrzyk Eterek. W 1958 roku ci sami dwaj twórcy stworzyli telewizyjny Kabaret Starszych Panów, dla którego Wasowski skomponował dziesiątki popularnych piosenek (np. Nie odchodźWesołe jest życie staruszkaAddio pomidoryBo we mnie jest seksKaziu, zakochaj sięPrzeklnę cię). Komponował również piosenki estradowe, komedie muzyczne (Stokrotki ogrodnika Barnaby 1965, Gołoledź 1973), musical Machiavelli (1975).

Piosenki tworzone w sumie

W sumie stworzył ok. 700 piosenek, w tym ok. 100 dla dzieci, ok. 150 ilustracji muzycznych do słuchowisk radiowych, widowisk telewizyjnych, filmów animowanych i fabularnych, sztuk teatralnych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Wasowski


#JerzyWasowski