Atak na Jana Szurmieja

Atak na Jana Szurmieja – jak to “spółdzielnia teatralna” zaczyna atakować nowego dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu, zanim jeszcze został powołany.

“Spółdzielnia teatralna” i jej naczelna tuba we Wrocławiu nie dają za wygraną. Zanim ten jeszcze został powołany, już przeprowadzają atak na Jana Szurmieja.

 

 

Atak na Jana Szurmieja

 

 

Atak na Jana Szurmieja

Niedawno po ponad dwóch latach usilnych starań udało im się w końcu na podstawie pomówień, szkalowania i plotek odwołać Cezarego Morawskiego, wszystko w myśl zasady “jak nie kijem go, to pałką”, a już ta banda frustratów zaczyna znowu wyć wniebogłosy. Wszystko dlatego, że wszystko wskazuje na to, że dyrektorem artystycznym zostanie powołany znakomity reżyser Jan Szurmiej, a nie jakaś miernota z ich własnych szeregów.

Mimo tego, że Morawskiemu udało się wyciągnąć ten zapuszczony do nieprzyzwoitości teatr z frekwencyjnej, artystycznej i ekonomicznej zapaści, powtarzają oni jak nakręcone katarynki bzdury, polegające na odwróceniu kota ogonem i przypisują mu wszystkie wady, które wbrew pisanej przez nich samych mitologii były bolączką teatru przed zbawiennym nastaniem Morawskiego.

A teraz, kiedy wbrew ich intrygom i knowaniom okazuje się, że najprawdopodobniej dyrektorem artystycznym zostanie powołany świetny reżyser światowej klasy, Jan Szurmiej, którego fenomenalna premiera w TP “Xięgi Schulza” bije frekwencyjne rekordy i jest tak dobra, że nawet oni sami nie mogą temu zaprzeczyć i nazywają tę realizację “przyzwoitą”, biją dalej pianę i używają argumentów, których patologia polega na tym, że pod dumnie brzmiącymi hasłami, leży tylko jeden partykularny interes: żeby powołać kogoś z własnych szeregów i nawet kiedy proponują oni tak wspaniale i demokratycznie brzmiącą “redę artystyczną”, nie jest to niczym innym, niż tylko próba dalszej destabilizacji teatru i walka o swoje własne wpływy.

Mam tylko nadzieję, że nikt nie ulegnie tej antypropagandzie i że ich starania zakończą się tak spektakularnym fiaskiem, jak na to zasłużyli przez 10 lat szerzącego się tam nepotyzmu i kolesiostwa, czyniąc z niego ruinę Pompei.

Amen

 

Jan Szurmiej

Jan Szurmiej (ur. 27 lipca 1946 w Jaworze) – polski aktor, reżyser, inscenizator i choreograf, znawca kultury żydowskiej.

Życiorys

W latach 50. XX wieku uczęszczał do Szkoły Baletowej przy Operze Wrocławskiej. W latach 1965-1971 był aktorem Teatru Pantomimy Gest we Wrocławiu. W 1976 zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu w Warszawie. W latach 1971–1991 związany z Teatrem Żydowskim w Warszawie. W latach 1990–1993 dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego Operetki Wrocławskiej. Główny reżyser Opery Wrocławskiej. Starszy wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W latach 1992–1994 dyrektor naczelny i artystyczny Operetki Warszawskiej. W latach 1996–1997 główny reżyser Teatru Żydowskiego w Warszawie. W latach 1996–2000 dyrektor generalny Stowarzyszenia Niezależnych Autorów Radiowych i Telewizyjnych SNART w Warszawie. W latach 2001–2007 twórca i dyrektor artystyczny Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze.

Ma w swoim dorobku ponad 100 realizacji reżyserskich, a także wiele ról filmowych i telewizyjnych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Szurmiej


#TeatrPolskiWeWrocławiu