Analiza piłkarskich stylówek

Analiza piłkarskich stylówek – jak to telewizja zamiast opowiadać o piłce nożnej postanowiła analizować fryzury i tatuaże piłkarzy (sic!).


Analiza piłkarskich stylówek

Analiza piłkarskich stylówek

Siedząc sobie i spokojnie pracując w pokoju hotelowym w Sopocie, wstąpił nagle we mnie diabeł i włączyłem telewizor, w którym akurat leciało coś, co nazywało się Mundialowym Wieczorem, a w nim Analiza piłkarskich stylówek (sic!)

Tak tak, nie przesłyszeliście się, ani ja nie oszalałem. W tym “programie”  banda zidiociałych fryzjerczyków i ponakłuwanych tatuażystów w 100 % na serio analizowała fryzury i tatuaże piłkarzy grających na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej.

W pierwszym momencie parsknąłem śmiechem i pomyślałem, że to jakiś cudowny żart, ale po chwili zrozumiałem, że to niestety dzieje się naprawdę.

Wybacz mi kochana telewizjo, ale jeżeli tym sposobem chcieliście uatrakcyjnić i zmodernizować wieczory z futbolem, to ja osobiście uważam, że to jest strzał w kolano. Bo jeżeli chcieliście coś uwspółcześnić i uatrakcyjnić, to trzeba było przede wszystkim wymienić skład tak zwanych ekspertów, który od dziesiątków lat przypomina jakiś jurassic park wątpliwej renomy osobliwości; doprawdy nie wiem dlaczego z uporem maniaka upiera się przy tym, żeby w tym zacnym gronie siedzieli bełkoczący trenerzy bez żadnego sukcesu, “gwiazdy” futbolu polskiego rangi dolnoalbańskiej, albo skorumpowani sędziowie i działacze PZPR – o przepraszam! PZPN, albo jeszcze gorzej gwiazdeczki kina, lub teatru. Czy naprawdę w Polsce nie ma ani jednego dziennikarza sportowego na serio zajmującego się piłką nożną? Bo mam nieodparte wrażenie, że nawet sam archetyp zidiociałego Polaka, czyli Ferdynand Kiepski miałby więcej ciekawego do powiedzenia, niż to grono ekspertów od siedmiu boleści.

Z drugiej jednak strony, po chwilowym zastanowieniu się, naszła mnie smutna refleksja, że ta analiza piłkarskich stylówek to jednak jedyna rzecz, o której można było rozmawiać, mówiąc o polskiej reprezentacji, albowiem fryzury i tatuaże mają naprawdę bajeranckie, natomiast z futbol nie potrafią grać w ogóle.

Amen


#mundial2018