Amadeusz oszałamiający!

Amadeusz oszałamiający! – Olśniewający spektakl na absolutnie światowym poziomie, całkowicie wbija widza w fotel.

Jednym z pierwszych i największych błędów dyrektury Moniki Strzępki w warszawskim Teatrze Dramatycznym, było w ramach małostkowej zemsty na poprzedniku, Tadeuszu Słobodzianku, zdjęcie z afisza Amadeusza w reżyserii Anny Wieczur, Dobrze się zatem stało, że dyrektor Teatru Jaracza w Łodzi, Michał Chorosiński w swoisty sposób dał temu spektaklowi nowe życie wystawiając go na nowo w zmienionej obsadzie w Łodzi.
„Amadeusz” w błyskotliwej inscenizacji Anny Wieczur to nie tylko obecnie jedno z najlepszych przedstawień teatralnych w Polsce, to hołd złożony nieśmiertelnemu pięknu muzyki Mozarta.

 

 

 

Amadeusz oszałamiający

 

 

 

 

Amadeusz oszałamiający!

Spektakl „Amadeusz” w Teatrze Jaracza

40-osobowa orkiestra, 16-osobowy chór, kilkunastu aktorów – wspaniałe widowisko w hołdzie dla muzyki Mozarta, w reżyserii Anny Wieczur.

 

„Amadeusz” w oszałamiającej inscenizacji Anny Wieczur to hołd złożony nieśmiertelnemu pięknu muzyki Mozarta. Wykonywana na żywo przez specjalnie w tym celu skompletowaną, czterdziestoosobową orkiestrę w towarzystwie starannie dobranego chóru zachwyci i wzruszy. W tak spektakularnej formie „Amadeusz” był wcześniej wystawiany tylko w kilku miejscach na świecie. Między innymi w Los Angeles i Londynie. Teraz dołącza do nich Łódź. Rodzinne miasto tak wspaniałych artystów, jak Artur Rubinstein czy Konstanty Kulka, miasto, w którym nauczał Krzysztof Penderecki, zobaczy porywające widowisko o zniewalającej i urzekającej sile muzyki oraz jednym z jej największych twórców – niepokornym, przebojowym, bezczelnym, lekkomyślnym i genialnym Mozarcie, w którego wcieli się Krzysztof Szczepaniak. Aktor stworzony do tej roli, uczestnik telewizyjnych show, obdarzony sceniczną charyzmą, emanujący niezwykłą energią, wyobraźnią i wrażliwością. Nadają one kreowanym przez niego postaciom wielowymiarowość, duchową głębię i emocjonalną dynamikę na długo zapadającą w pamięć. „Amadeusz” w reżyserii Anny Wieczur to teatr ogromny, totalny, mistrzowsko operujący obrazem, dźwiękiem, ruchem, kostiumem, słowem, aktorską grą, to teatr bezkompromisowo precyzyjny, dokładnie przemyślany, doskonale skomponowany. Dlatego uwodzi, wstrząsa, olśniewa.

 

Obsada: Krzysztof Szczepaniak (gościnnie), Dariusz Bereski (gościnnie), Barbara Garstka (gościnnie)/Sara Lityńska (gościnnie, studentka PWSFTviT), Marek Nędza/Krystian Pesta, Mariusz Witkowski, Bogusław Suszka, Mariusz Siudziński, Iwona Dróżdż, Radosław Osypiuk, Andrzej Wichrowski, Natalia Klepacka, Marta Huptas (gościnnie, solistka)/Justyna Bujak (gościnnie, solistka), Paweł Tucholski, Wiktor Piechowski

 

Premiera 25 maja 2024 na Dużej Scenie.

 

Czas trwania spektaklu: 3 godziny 10 minut, z jedną przerwą

 

* fot. Weronika Łucjan

 

Bilety na spektakl „Amadeusz”

 

https://uml.lodz.pl/kalendarz-wydarzen/wydarzenie/spektakl-amadeusz-w-teatrze-jaracza-id77385/2024/05/26/


#teatr