Ale dupa – z mojego sztambucha świntucha

Ale dupa – z mojego sztambucha świntucha – to najnowszy wpis Piotra Łobody, który jak zawsze w sposób dowcipny tym razem zastanawia się nad relacjami męsko-damskimi.

„ Ale dupa …” – z mojego „sztambucha świntucha”

ale-dupa-z-mojego-sztambucha-swintucha2Nie powiem, by mój język należał do szczególnie wykwintnych, co to, to nie.
Moja Żona twierdzi wręcz, że jest to „język gminu”. Wybaczam Jej, bo ona z miasta, więc o gminie liche ma pojęcie, a o języku tegoż żadnego.

Nie o tym jednak chciałem, nie o tym.

Od 30, a może i 35 lat mam serdeczną koleżankę, czy przyjaciółkę, jak kto woli, której przy powitaniu, od zawsze serwowałem lakoniczne „ ale dupa ”, rączunie jej ściskając jednocześnie. Początkowo obruszała się – bo poniekąd wypada, potem – zaakceptowała, by wreszcie owo „ ale dupa ” – polubić, a może i pokochać.

Cóż kobiety zmienne są i to im się chwali, a do „pokochania” mają skłonności szczególne.

Dupowałem Jej zatem, przy każdym spotkaniu przez wymienione lat 30 co najmniej, i to nie rzadziej niż raz w tygodniu, co na okrągło dało około 1500 „dup” z przedrostkiem „ale” – mogła zatem przyzwyczaić się, polubić czy pokochać nawet. Mogła i miała prawo.

Rytm i ceremonia tych powitań zakłócona została przypadkowo i bez winy niczyjej, Jej okresową nieobecnością, związaną z koniecznością babciowania wnukom.

Po powrocie witałem się już „jak Pan Bóg przykazał”, ceremoniał ten wieńcząc nieodłącznym, a uroczym na jej rączkach ust mych słodkim wyciśnieniem.

„Piotrusiu, czy Ty się aby na mnie nie obraziłeś ? „ – spytała kiedyś niewinnie i ze smutkiem niejakim.
„ Ja, obraziłem ? – na Boga, skąd takie podejrzenia ? …”
„ No wiesz … przez 30 lat mówiłeś mi na powitanie „ ale dupa ”… a teraz … teraz jakoś … nie mówisz … czyżbym już nie była ? … „
„Ależ – jesteś … oczywiście, że jesteś … „ – wypaliłem porywczo i z przekonaniem

Nie wiem tylko, czy na pewno … czy na pewno, o to Jej chodziło …

Dobranoc …

Piotr Łoboda

https://www.facebook.com/piotr.w.loboda/posts/172043986594788


#aledupa