Aktorzy nie mają co grać

Aktorzy nie mają co grać – O beznadziejnie nieudanej premierze w jednym z aktualnie najgorszych teatrów w Polsce, Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Odkąd kilka lat temu warszawski Teatr Powszechny przeszedł w ręce Pawła Łysaka i Pawła Sztarbowskiego, obserwujemy powolny upadek artystyczny tego teatru.
Zamiast teatru, serwuje się w tym mateczniku Mafii Teatralnej, teraz widzom prowokacje polityczne, happeningi i performance – wszystko zamiast dobrego teatru, bo tego robić nie potrafią.
Nie inaczej jest z najnowszą premierą pt. “Grzyby”, która jest tak słaba, że nawet aktorzy nie mają co grać.

 

Tekst poniżej obrazka.

 

 

 

Aktorzy nie mają co grać

 

 

 

 

Aktorzy nie mają co grać

Grzyby

„Grzyby” wg scen. i w reż. Weroniki Szczawińskiej i Piotra Wawra Jr w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Pisze Rafał Turowski na stronie rafalturow.ski.

 

Początek był chyba żartem scenicznym, a potem – chyba mieliśmy do czynienia z moralitetem. Żart jednak wyszedł dojmująco nieśmieszny, a morał – boleśnie przewidywalny.

 

Nie mam przeciwko teatrowi mykologicznemu, ale na Boga – niech coś się na scenie dzieje… A jak już się dzieje – niech to będzie choć minimalnie komunikatywne, tak długich 70 minut swojego życia już nie pamiętam.

 

Ten tekst się kompletnie nie klei, aktorzy nie mają co grać, choć robią co mogą, żeby to przedsięwzięcie jakoś uratować, a przeraźliwy krzyk jednej z aktorek odebrałem jako podświadomy przejaw rozpaczy.

 

Rafał Turowski

 

https://e-teatr.pl/grzyby-31994

 

 

 

 

Teatr Powszechny w Warszawie

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera – teatr założony w 1944, znajdujący się przy ulicy Jana Zamoyskiego 20 w Warszawie.

 

W 2013 roku dyrekcję objął Paweł Łysak wraz z Pawłem Sztarbowskim – wcześniej dyrektorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Powołując się na Zygmunta Hübnera, pragną tworzyć „Teatr, który się wtrąca”, nowoczesną instytucję kultury łączącą wiele przedsięwzięć i podejmującą dyskusję z widzami na najbardziej gorące tematy. Wyrazisty profil teatru wynika zwłaszcza ze specyfiki spektakli autorstwa zapraszanych reżyserów Agnieszka Błońska, Maja Kleczewska, Ewelina Marciniak, Barbara Wysocka, Oliver Frljić, Wiktor Rubin, Michał Zadara), a także działalności społecznej i animacyjno-edukacyjnej.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Teatr_Powszechny_w_Warszawie


#Teatr