Akceptacja to nie kapitulacja

Akceptacja to nie kapitulacja – Nie myl akceptacji z bezradnością. Akceptacja nie oznacza, że chcesz pozostać w tym miejscu, w którym jesteś.

Akceptacja to nie kapitulacja. Oznacza jedynie, że akceptujesz bycie w tym miejscu w tej chwili, zanim wyruszysz w miejsce, do którego chcesz się udać.

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10219532190189815

Akceptacja to nie kapitulacja

Akceptacja to nie kapitulacja

JESTEŚ W CIĘŻKIEJ SYTUACJI? ZOBACZ, CO POWINNAŚ ZROBIĆ JAKO PIERWSZE!

Trwa pandemia i być może obecnie mierzysz się z wieloma innymi problemami. Może straciłaś pracę i jesteś bez grosza? Może dowiedziałaś się o poważnej chorobie? Być może Twój związek się rozpada? Czujesz się jak w pułapce, z której chcesz jak najszybciej się wydostać. Spróbuj jednak czegoś innego – akceptacji. Akceptacja to pierwsza rzecz, jaką powinnaś zrobić. Jeśli chcesz zmienić swoją sytuację, musisz najpierw pogodzić się z nią.

Akceptacja to nie kapitulacja

Być może obawiasz się zaakceptowania obecnego stanu rzeczy, bo mylisz akceptację z bezradnością. To nie tak. Akceptacja nie oznacza, że chcesz pozostać w tym miejscu, w którym jesteś. Oznacza jedynie, że akceptujesz bycie w tym miejscu w tej chwili, zanim wyruszysz w miejsce, do którego chcesz się udać. Jeśli przykładowo masz problem w małżeństwie i myślisz sobie: „Moje małżeństwo to porażka”, zmień swoje myślenie. Zamień poprzednią myśl na przykład na: „Moje małżeństwo nie działa jak należy, ale jest dla mnie pouczającym doświadczeniem”. Jeśli zmagasz się z chorobą zaakceptuj ją i również potraktuj jako doświadczenie i kolejny etap Twojej podróży. Tylko akceptacja i odpuszczenie pozwolą Ci się uwolnić od sytuacji, która Cię męczy.

Uwierz w końcu w potęgę myśli

Jeśli nadal nie wierzysz, zrób eksperyment. Rano, po przebudzeniu wprowadź siebie w pozytywny nastrój. Bądź pełna wdzięczności. Powiedz do siebie: „Co za piękny dzień! Na pewno będzie wspaniały!”.  Oczywiście użyj własnych słów. Chodzi o samo podejście do Twojego kolejnego dnia i akceptację tego, co było i jest. Dotychczasowe trudności traktuj jak przygotowanie Cię do osiągnięcia czegoś wielkiego.

Co Ci to da? Zmieni się Twoja energia, a z nią Twoje reakcje, na to, co Cię spotyka. Nadal będziesz napotykała trudności, ale lepszym nastawieniem, poradzisz sobie z nimi znacznie lepiej. Dzięki pozytywnemu nastawieniu zyskasz wdzięczność za to, co masz. Kłótnie staną się rzadkością, bo przestaniesz skupiać się na wadach innych ludzi.

Skup się na swoim celu

Zastanów się, jak widzisz idealne rozwiązanie sytuacji, w której się znalazłaś. Skoncentruj swoją energię, by tego dokonać. Działaj z całą swoją dobrą energią i mocą. Uwierz, że są wokół Ciebie dobrzy ludzie i w to, że sprawy zakończą się z korzyścią dla Ciebie.

Żaneta Dębska

https://kempinsky.pl/sukcespisanyszminka.pl/akceptacja/?fbclid=IwAR1NsORrsFpBw0EBYY9R_TUA45fgB9ZOGuLPSfIRBHd0N-OglNGN1O_3JSc

***

O AUTORCE

Żaneta Dębska
Jestem kobietą wielu pasji choć największą z nich jest dla mnie życie. Za najważniejsze i najpiękniejsze role życiowe uważam bycie mamą i żoną. Rozwój osobisty jest obecny w moim życiu od kiedy w wieku 15 lat przeczytałam swoją pierwszą książkę z tej dziedziny, a była to: „Potęga podświadomości” Jospeha Murphy’ego. Zachęcona pozytywnymi doświadczeniami po wprowadzeniu zasad z dziedziny rozwoju postanowiłam poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Czytałam, uczyłam się, praktykowałam. W 2013 roku ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym z Zarządzania Zasobami Ludzkimi, następnie ukończyłam 60-godzinny kurs z zakresu coachingu. Dzięki zdobytej wiedzy i narzędzi do głębokiego rozwoju rozpoczęłam pracę z ludźmi, ale też kontynuuję pracę nad sobą. Moja pasja napędza mnie do życia, a moja praca w coachingu wyraża w 100% moją osobowość i wartości. Prócz rozwoju osobistego zawodowo zajmuję się także HR-em oraz prowadzę bloga. Moimi pasjami są także gotowanie, zdrowe odżywianie oraz aktorstwo.


#samorozwój