A może to jakiś zbok?

A może to jakiś zbok? – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.

 

A może to jakiś zbok

 

A może to jakiś zbok?

Droga prowadziła przez las. Mieszane drzewa, na przemian liściaste i iglaste  tworzyły dwukolorową tonację zieleni: seledynowe brzozy i wiązy przeplatane malachitową zielenią sosen. Teraz trasa rowerowa nie przebiegała  równolegle do jezdni. Samochody zostały z boku, po lewej stronie i zrobiło się trochę ciszej i ciemniej. Pachniało lasem, wiosną i żywicą, lecz ona zaniepokoiła się:

„Nikogo tu nie widać, ściemnia się, będę chyba zawracać” – pomyślała z lekkim przestrachem.

„Nie ma co jechać do tej pętli, zawracam i już.”- łagodnie skręciła rowerem w lewo i nagle usłyszała męski głos:

– Nareszcie, proszę tu podjechać, błagam! – głos dochodził spomiędzy kępy brzóz i jakichś krzaków po prawej stronie drogi. Jesienna zatrzymała się. Jakieś dziesięć metrów przed nią majaczyła w trawie zielona postać.

 „Może to podstęp, może złodziej albo jakiś nawalony padł w lasku, a teraz się ocknął i chce forsy na następną flaszkę?”

– Co się stało? – Jesienna zeskoczyła z roweru, ale stała w miejscu, bojąc się podejść bliżej.

– Proszę panią, ma pani może komórkę? Potrzebuję pomocy, spadłem z roweru, cholera, coś mi się stało w nogę, chyba złamana, nie mogę się ruszyć, nie wiem ile już tu siedzę i nikt nie przejeżdżał, dopiero pani jest pierwsza… Oj, jak boli!

Jesienna wsiadła z powrotem na rower:

 „ Jeśli to pułapka, to podjadę, zobaczę i najwyżej zwieję. Nie dogoni mnie na rowerze.” Nie miała przy sobie pieniędzy, no może jakieś dwa złote zostały jej z dychy po zakupie wody i zniczy. Komórki też nie zabierała ze sobą na rowerowe eskapady.

 „A może to jakiś zbok? Chodzi mu o gwałt?” – ale za chwilę sama się uspokoiła – „Ona? W jej wieku, kto by się tam czepił?”….

C.D.N.

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk


#trenerduszy #zyciecoedziennewpolsce