A kiedy wracamy? zapytał

A kiedy wracamy? zapytał – to przezabawna anegdota o tym, jak błyskawicznie zareagował Andrzej Strzelecki w podbramkowej sytuacji.

 

A kiedy wracamy zapytał

 

A kiedy wracamy? zapytał.

Zuzanna Łapicka wspomina:.

Całe swoje życie zawodowe zawdzięczam Andrzejowi Strzeleckiemu. Zawsze mogłam na niego liczyć.

Kiedyś, nie uprzedzając go o tym, pojechałam na weekend z pewnym reżyserem, którego ukrywałam przed rodzicami. Wyjeżdżając, powiedziałam im, że wyjeżdżam z Andrzejem, którego bardzo lubili.

Pech chciał, że w ten weekend Andrzej zadzwonił do mnie:

– ”Czy jest Zuzia?”.

– ”Jak to?” – odpowiedziała zdumiona mama. – ”Przecież wyjechała z panem?”.

– ”A kiedy wracamy?” – spytał spokojnie Andrzej.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=607434096282868&id=191433941216221

 

Zuzanna Łapicka-Olbrychska

Zuzanna Łapicka-Obrychska jest córką znanego aktora Andrzeja Łapickiego, który odszedł 21 lipca 2012 roku. Była żoną Daniela Obrychskiego. Zuzanna Łapicka (ur. 18 marca 1954), córka Andrzeja Łapickiego, była żona Daniela Olbrychskiego z którym ma córkę Weronikę (ur. 1982).

Kiedy się urodziła, jej ojciec Andrzej Łapicki miał już za sobą pierwsze role. Kiedy była uczennicą, był już kapitanem MO w słynnym filmie „Lekarstwo na miłość” z Kaliną Jędrusik w roli głównej czy Kazimierzem Starskim w „Lalce”.

Zuzanna Łapicka-Olbrychska jest absolwentką romanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, w latach 1982-1986 przebywała na emigracji we Francji. To telewizja stała się jej zawodową miłością. Tu rozpoczęła swoją pierwszą pracę, tłumaczyła dialogi zagranicznych filmów. W 1989 roku została kierownikiem Redakcji Publicystyki Kulturalnej TVP1. Talentów ma kilka. Pani Zuzanna jest także dziennikarką. Pisała do czasopism „Film”, Elle”, „Uroda”.

Jest jedyną córką Andrzeja Łapickiego i jego pierwszej żony Zofii. Ukochaną córką, pan Andrzej mówił do niej córeczka, Zuzia… Ma też brata Grzegorza, który mieszka za granicą. Była żoną Daniela Olbrychskiego, mają córkę, 30-letnią Weronikę, która mieszka w Nowym Jorku.

https://kempinsky.pl/mowimyjak.se.pl/styl-zycia/gwiazdy-i-plotki/kim-jest-zuzanna-lapicka-olbrychska,93_44733.html

 

Andrzej Strzelecki

Andrzej Tadeusz Strzelecki (ur. 4 lutego 1952 w Warszawie) – polski reżyser i aktor teatralnytelewizyjny i filmowy, satyryk, nauczyciel akademicki, profesor sztuk teatralnych, rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2008–2016), a także gracz i działacz golfowy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Strzelecki


#zuzannalapicka #andrzejstrzelecki