5 typów ludzi toksycznych

5 typów ludzi toksycznych – są osoby, od których trzeba trzymać się z daleka, jak od ognia. Kłamią, wysysają energię, manipulują, oszukują.

To niby oczywista oczywistość, ale warto przeczytać, jakie jest 5 typów ludzi toksycznych, których lepiej unikać w swoim życiu.

 

 

 

5 typów ludzi toksycznych

 

 

 

 

5 typów ludzi toksycznych

5 typów ludzi, których lepiej unikać w swoim życiu

Niektóre osoby źle na nas działają. Krytykują nas, zarażają negatywnym myśleniem, zawodzą nasze zaufanie, wykorzystują. Poznaj typy osobowości, których lepiej unikać w swoim życiu.

 

5 typów ludzi, których lepiej unikać w swoim życiu!

 

  • Myślą tylko o sobie
  • Wiecznie narzekają
  • Wszystko krytykują
  • Manipulują i wykorzystują
  • Stawiają się w roli ofiary

 

Niektóre osoby źle na nas działają…

Czasem w swoim życiu spotykamy ludzi, którzy nie życzą nam dobrze, zarażają nas negatywnym myśleniem, wykorzystują, bądź wysysają z nas dobrą energię.

 

Gdy spotykasz takie osoby, najlepszym wyjściem jest trzymanie się od nich z dala. Nie jesteś w stanie im pomóc, zmienić, ani naprawić. Nie utrudniaj i nie komplikuj sobie życia, przebywaniem z takimi osobami.

 

5 typów ludzi, których lepiej unikać w swoim życiu

 

Myślą tylko o sobie

Unikaj egoistycznych i zapatrzonych w siebie osób. Przez to nie zauważają innych, nie zwracają uwagi na ich potrzeby, pragnienia i uczucia. Nie liczą się z nikim i nikogo nie szanują. Pozbawieni są empatii, współczucia i umiejętności zrozumienia innych. Tacy ludzie nie wspierają i nie pomagają nam, gdy tego potrzebujemy. Liczą się dla nich tylko własne potrzeby.

 

Wiecznie narzekają

Unikaj osób, które zarażają nas negatywnymi emocjami i obarczają swoimi problemami. Wciąż narzekają, marudzą, nic ich nie cieszy, wiecznie są niezadowolone. Takie zachowanie jest zaraźliwe. W ich towarzystwie czujemy się gorzej, jesteśmy pozbawieni radości, sił i chęci do życia.

 

Wszystko krytykują

Osoby, które nas nieustannie krytykują, oceniają i udzielają niechcianych rad, to trudni towarzysze. Zwłaszcza, gdy nie chcą konstruktywną krytyką nam pomóc, a po prostu cieszy ich możliwość wytknięcia naszych błędów.

 

Manipulują i wykorzystują

Nie zadawaj się z osobami, które przekraczają nasze granice. Kłamią, oszukują i manipulują. Wykorzystują nas do własnych celów i pojawiają się tylko, gdy czegoś od nas potrzebują. Nie potrzebujesz w swoim życiu fałszywych przyjaciół i sztucznych relacji.

 

Stawiają się w roli ofiary

Takie osoby wciąż wymagają od nas uwagi i niesienia pomocy. Stawiają się w roli ofiary, wzbudzają w nas litość, a nawet poczucie winy. Nie biorą odpowiedzialności za siebie, swoje zachowanie i błędy. Na dodatek nie dają od siebie nic w zamian.

 

https://cytaty.pl/czlowiek/72307,5-typow-ludzi-ktorych-lepiej-unikac-w-swoim-zyciu.html?fbclid=IwAR2Vobf09z_PBMmiZG7hIVX8WYOdlX_YEzsU9rwZWLucfzr85UlD98QwNR0


#psychologia