10 psich przykazań

10 psich przykazań – Adopcja psa wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i poświęceniem. Czworonóg pokłada w tobie całą swoją nadzieję na życie. 

10 psich przykazań dotyczy również kotów i w zasadzie jest kanonem miłości, który powinniśmy stosować wobec wszystkich!

 

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10219876148148549

 

 

10 psich przykazań

 

 

10 psich przykazań. Twój pupil chciałby, żebyś je znał

Adopcja psa wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i poświęceniem. W chwili, w której przygarniasz zwierzaka do swojego domu, składasz mu tysiąc obietnic. Czworonóg natomiast pokłada w tobie całą swoją nadzieję na życie. Twój pies może nie być w stanie powiedzieć ci wszystkiego, czego od ciebie potrzebuje, ale z pewnością istnieją rzeczy, które każdy futrzak chciałby przekazać swojemu nowemu opiekunowi. Są to rzeczy, które powinniśmy obiecać naszym pupilom, gdy pojawią się w naszym życiu.

 

10 psich przykazań, które roztopią twoje serce:

#1 Każde rozstanie z tobą będzie dla mnie bardzo bolesne

Żyję około 10-15 lat. Mój pobyt na tym świecie nie trwa zbyt długo. Właśnie dlatego tak bardzo nie lubię się z tobą rozstawać. Jesteś dla mnie wszystkim, a najpiękniejszym prezentem dla mnie jest bycie tuż obok ciebie.

 

#2 Daj mi czas, abym cię zrozumiał

Nie denerwuj się, kiedy na początku nie będę wiedział, czego ode mnie chcesz. Musimy się nawzajem siebie nauczyć oraz dobrze poznać. Proszę, daj mi czas, abym dobrze cię zrozumiał.

 

#3 Zaufaj mi

Twoje zaufanie jest sensem mojego życia. Uwierz we mnie i zaufaj mi, że zrobię dla ciebie wszystko. Nigdy cię nie zwiodę.  Będę przy tobie zawsze, aby wesprzeć cię w trudnych chwilach.

 

#4 Nie złość się na mnie

Nie jestem idealny i czasami mogę popełniać błędy. Nie denerwuj się na mnie zbyt długo, gdy zrobię coś źle. Gdy rozsypię śmieci po całym domu, pamiętaj, że robię to z tęsknoty za tobą. Ty masz rodzinę, znajomych i pracę, a ja mam tylko ciebie.

 

#5 Rozmawiaj ze mną

Wiem, że nie znam twojego języka, ale doskonale rozumiem ton twojego głosu oraz emocje, jakie w danej chwili odczuwasz. Mów do mnie każdego dnia – to mnie uspokaja i daje mi ukojenie.

 

#6 Traktuj mnie dobrze

Traktuj mnie z miłością i szacunkiem. Karm mnie i zadbaj, aby w mojej misce zawsze znajdowała się świeża woda. Zabieraj mnie na spacery i wycieczki. Pozwól mi czasem spać w twoim łóżku – ja kocham być blisko ciebie.

 

#7 Nie krzywdź mnie

Proszę cię, nigdy nie rób mi krzywdy. Nie podnoś na mnie ręki i nie wyzywaj mnie. Ja też nigdy bym ci czegoś takiego nie zrobił.

 

#8 Uważnie mnie obserwuj

Pamiętaj, że ja nie powiem ci, kiedy coś mnie boli. Właśnie dlatego zawsze uważnie mnie obserwuj. Gdy stracę apetyt i chęci na zabawy, prawdopodobnie coś jest nie tak z moim zdrowiem. Zabierz mnie wtedy do weterynarza.

 

#9 Zadbaj o mnie, gdy się zestarzeję

Nie złość się na mnie, gdy nie będę mieć już tyle energii i siły co kiedyś. Gdy będę starszy, wciąż będę kochać cię tak samo. Proszę, zadbaj o mnie, kiedy się zestarzeję.

 

#10 Pozwalaj mi doświadczać nowego

Moje życie nie trwa długo. Przez swój czas chciałbym przeżyć wiele pięknych rzeczy. Zabieraj mnie na spacery i wycieczki. Pozwalaj mi doświadczać nowych rzeczy. Chcę zapamiętać mój pobyt na tej ziemi najlepiej, jak tylko mogę.

 

Pamiętaj, że bardzo cię kocham!

 

https://kempinsky.pl/kochamyzwierzaki.pl/


#ZwierzętaDomowe