10 nawyków ludzi inteligentnych

10 nawyków ludzi inteligentnych – to zabawny artykuł o tym, że np. ludzie inteligentni częściej przeklinają, są leniwi i niechlujni.

Więc jeśli cierpisz na któryś z tych 10 nawyków i ktoś nazwie Cię leniwym, powie, że za dużo przeklinasz bądź jesteś niechlujny, można odwołać się do tych poniższych z uśmiechem na twarzy.

Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, dlatego te punkty nie powinny zostać brane bardzo poważnie.

Jeśli jednak jesteś zadowolony z siebie i swojego życia, jest to warte więcej niż ponadprzeciętny wynik IQ!


10 nawyków ludzi inteligentnych


10 nawyków, które towarzyszą ludziom inteligentnym. Numer 9 mocno zaskakuje!

Być może jesteś mądrzejszy niż myślałeś? Według różnych badań, te 10 nawyków towarzyszą ludziom inteligentnym:

1. Inteligentni ludzie nie reagują agresją.

Spór z partnerem, długi, niekończący się korek właśnie wtedy, kiedy się śpieszymy lub nagle odwołana impreza-jest wiele rzeczy, które mogą powodować gniew. Nawet inteligentni ludzie tracą wtedy cierpliwość, a ich emocje szaleją. Jednak zdarza się to znacznie rzadziej niż w przypadku osób z niższym IQ.

2. Inteligentni ludzie nie uważają się za lepszych od innych.

Osoby z niskim IQ często myślą, że są warci więcej niż inni. Według badania, które zostało opublikowane w czasopiśmie ”Psychological Science”, inteligentni ludzie rzadziej są homofobami, rasistami i nie szufladkują pochopnie innych.
Mądrzy ludzie są świadomi swojej wartości, a zatem nie spoglądają na innych. Wręcz przeciwnie: często są bardziej pomocni i służą dobrą radą.

3. Inteligentni ludzie potrafią przyznać się do błędu.

Wziąć odpowiedzialność za własne wykroczenia? To nie wchodzi w rachubę u osób z niskim IQ. Oni wolą obwiniać innych za swoje niepowodzenia.
Jednakże inteligentni ludzie są w stanie przyznać się do błędów i ponieść za nie konsekwencje. Dla takich osób błąd nie jest porażką, ale dobrą lekcją, by nie popełniać go ponownie.

4. Inteligentni ludzie rozumieją uczucia innych.

Osoby z niskim IQ często zachowują się egoistycznie. Potrzeby i uczucia innych są dla nich obojętne. Jednym z powodów jest to, że nie potrafią postawić się w sytuacji drugiego człowieka i tym samym nie umieją zrozumieć jego zachowania. Mało inteligentni ludzie nie są też skłonni rozważyć zdania swojego rozmówcy i uparcie próbują przekonać go do własnego punktu widzenia.
Badacz Russell James z Texas Tech University w swoim badaniu wykazał, że inteligentni ludzie są bardziej skłonni rozpoznać wiele potrzeb danej osoby. Ponadto znacznie częściej pomagali innym nie oczekując niczego w zamian.

5. Inteligentni ludzie zawierają przyjaźnie na długie lata.

Mądrzy ludzie często są samotnikami, a w wielu przypadkach mają tylko kilku przyjaciół. Przyjaźnie osób inteligentnych są zazwyczaj długotrwałe i stabilne. To dlatego, że szukają oni tylko takich ludzi, którym mogą w pełni zaufać, ponieważ wiedzą, że jest to podstawa udanej relacji.

6. Inteligentni ludzie są niechlujni.

Ludzie, którzy nie przywiązują wielkiej wagi do porządku są bardziej twórczy i bardziej skłonni do podejmowania nowych wyzwań. Wykazano to już w kilku badaniach.

7. Inteligentni ludzie używają więcej przekleństw.

Badanie obalające mit o przekleństwach pokazuje, że ludzie, którzy potrafią wymienić najwięcej przekleństw w ciągu minuty najczęściej mają wyższe IQ. Badanie wnioskuje, że bogaty zasób przekleństw jest znakiem retorycznego nadzorowania języka, zamiast próby ukrycia braków w słownictwie.

8. Inteligentni ludzie są nocnymi markami.

Santoshi Kanazawa z „London School of Economics” udowodnił w kilku badaniach, że inteligentni ludzie później chodzą spać i zasypiają dłużej niż osoby z niższym IQ.

9. Inteligentni ludzie są leniwi.

Spodziewałbyś się? Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie na Florydzie pokazało, że mądrzy ludzie spędzają swój wolny czas na myśleniu, podczas gdy Ci znudzeni z niskim IQ wolą aktywność fizyczną. Ci wysoko inteligentni nie muszą szukać sobie dodatkowych zajęć – nigdy się nie nudzą, bo są zawsze zajęci (swoimi myślami, szukaniem rozwiązań, refleksjami).

10. Inteligentni ludzie używają funkcji drzemki.

Kto tego nie zna: rano dzwoni budzik i po prostu nie możesz wstać z łóżka. Wtedy funkcja drzemki jest bezwstydnie wykorzystywana, aby zyskać jeszcze choćby kilka minut snu. Od teraz nie trzeba mieć poczucia winy z tego powodu, ponieważ badanie pokazało, że inteligentni ludzie częściej ignorują budzik i nie stają zaraz po pierwszym dzwonku.

Więc jeśli ktoś nazwie Cię leniwym, powie, że za dużo przeklinasz bądź jesteś niechlujny, można odwołać się do tych badań z uśmiechem na twarzy.
Oczywiście od każdej reguły są wyjątki, dlatego te punkty nie powinny zostać brane bardzo poważnie.
Jeśli jednak jesteś zadowolony z siebie i swojego życia, jest to warte więcej niż ponadprzeciętny wynik IQ!

www.opowiastka.com/10-nawykow-ktore-towarzysza-ludziom-inteligentnym-numer-9-mocno-zaskakuje/

Źródło: businessinsider.de elle.de freundin.de zeitjung.de


#ludzieinteligentni